Kdo jsem

Ing. Jana Fischerová, CSc.Jana Fischerova

               

Zaměstnání a veřejné působení:

  • náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina 2.11.2016
  • Členka Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 29. 5. 2010 - 28. 8. 2013, od 26. 10. 2013 dosud
  • členka Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj PS PČR 2010 - 28. 8. 2013, od 4. 12. 2013 dosud
  • členka Zahraničního výboru PS PČR 2010- 28. 8. 2013, od 4. 12. 2013 dosud
  • místopředsedkyně Zahraničního výboru PS PČR od 5. 12. 2013
  • starostka města Havlíčkova Brodu 2006 – 2010
  • OSVČ v oblasti cestovního ruchu 2002 – 2006
  • místostarostka města Havlíčkova Brodu 1998 - 2002
  • členka zastupitelstva Kraje Vysočina 2000 – dosud
  • členka zastupitelstva města Havlíčkova Brodu 1994 - dosud
  • radní Kraje Vysočina 2008
  • OSVČ v oblasti cestovního ruchu 1992- 1998
  • učitelka na SPŠ stavební, Havlíčkův Brod 1984 – 1992
  • odborná asistentka na FS ČVUT Praha 1980 – 1984
  • samostatná projektantka Hydroprojekt Praha 1974 – 1975

 

Další aktivity:

  • členka stálé delegace Parlamentu do Meziparlamentní unie 12.12.2013 - dosud
  • předsedkyně Meziparlamentní skupiny přátel ČR - Rakousko 2010 - 28.8.2013, 5.2.2014 - dosud
  • členka stálé delegace do Parlamentního shromáždění Rady Evropy 24. září 2010 - 2013, náhradník od 18.9.2015 - dosud
  • členka delegace Rady evropských minicipalit a regionů v Bruselu/CEMR 2003 - dosud
  • členka delegace ČR Kongresu místních a regionální samospráv RE Štrasburk 1998 - dosud
  • místopředsedkyně Komory regionů Rady Evropy 2010 - 2012
  • členka stálé delegace do Shromáždění Západoevropské unie 24. září 2010 - 2013 
  • vedoucí delegace ČR Kongresu místních a regionálních samospráv Rady Evropy ve Štrasburku 2006 - 2012
  • členka správní rady Vzdělávacího centra pro veřejnou správu,o.p.s 2000 - 2006
  • předsedkyně komise pro zahraniční spolupráci SMO ČR 2009 - 2011
  • členka Rady Svazu měst a obcí ČR 1998 – 2010
  • zastupování ČR, SMO ČR na mezinárodních konferencích v rámci EU-udržitelný rozvoj měst, rovné příležitosti

 Jazykové znalosti:

  • německý jazyk – soudní tlumočník
  • anglický jazyk – slovem i písmem
  • ruský jazyk – slovem i písmem (maturitní zkouška a zkouška na VŠ)
  • francouzský jazyk - slovem
  • španělský jazyk - pasivně

 Vzdělání:

  • aspirantské studium v oboru dřevěných konstrukcí FS, ČVUT Praha, ukončené 1986 titulem CSc.
  • státní zkouška z jazyka německého 1979
  • doplňkové pedagogické studium na ČVUT 1978 – 1980
  • Fakulta stavební, ČVUT Praha 1975 – 1980
  • Střední průmyslová škola stavební Havlíčkův Brod 1970 - 1974
TOPlist